Kováři MSK

 Třetí ročník mezinárodního kovářského sympozia KOVÁŘSKÉ SONÁTY 2016

Dříve, než Vás pozveme na třetí ročník mezinárodního kovářského sympozia Kovářské sonáty 2016 na který se můžete už teď těšit, tak Vám prozradíme, že pro Vás chystáme jedno překvapení za druhým. Vše se včas dozvíte, když budete pozorně sledovat naše stránky.


Tudíž teď bychom se vrátili krátce ke druhému ročníku Kovářské sonáty 2015, které byly zahájeny slavnostním odhalením Svatební brány, kde vidíme F4C1082 práci mistrů kovářů černého řemesla z prvního ročníku mezinárodního kovářského sympozia Kovářské sonáty 2014 na téma Svatba, láska a štěstí.


Tématem druhého ročníku byly Hudební nástroje, kde za použití tradiční kovářské technologie (kovadlin, kladiv, ohně), předvedli mistři kováři svou kreativitu, bylo jich celkem 54 a to nejen z celé České republiky, ale také ze Slovenska, Německa a Ukrajiny. Během celého sympozia vzniklo přes dvě desítky nádherně umělecky zpracovaných hudebních nástrojů a jako bonus některé z nich dokonce hrají. Ostatní se dozvíte později, je to jedno z dalších překvapení.

 

 Tyhle témata na naše kováře, kteří se umí fantasticky zhostit svého úkolu nebo lépe řečeno výzvy pro ně chystá sám organizátor spolku Kováři Moravskoslezského kraje a zároveň umělecký kovář pan Zbyněk Pechál. Připraví vše do detailu tak, abyste mohli sledovat práci mistrů od samého počátku do konce a viděli hotový umělecký výrobek, co všechno se dá vykovat z obyčejného kousku železa.
A největší překvapení bude opět v dětské kovárně, tam toho pro děti máme připraveno spoustu, ale musíme Vás trošku nechat v napětí, takže zatím se můžete těšit, a sledovat naše stránky.